Univerzální pneumatiky

Univerzální pneumatiky jsou alternativou letních či zimních pneumatik. Jejich výhodou je fakt, že po celý rok není potřeba kola přezouvat nebo je měnit na letní či zimní. To je jednou z největších výhod univerzálních pneumatik, další výhoda spočívá v tom že neplatítí za servisům za výměnu pneumatik a ušetříte peníze za nákup pneumatik. Samozřejmě se tato úspora někde projeví, je to například na horších jízdních vlastnostech pří velmi nizských nebo naopak při velmi vysokých teplotách. Pneumatiky se v extrémních podmínkách velmi rychle sjíždí. Pro naše klimatické podmínky není univezální pneumatiky příliš vhodná pro celoroční provoz, je tedy určena pro nepříliš náročného řidiče.

Největší nevýhodou univerzálních pneumatik jsou jejich horší jízdní vlastnosti a bezpečnost na vozovce v extremních podmínkách velmi klesá, je tedy velmi důležité dbát na zvýšenou opatrnost, protože jejich konzistence není přiliš dokonalá pro celoroční používání. Univerzální pneumatiky mají buďto lepší jízdní vlastnosti ve vyšších teplotách nebo naopak při nižších teplotách. Proto univerzální pneumatiky není možné zkonstruovat tak aby v našich klimatických podmínkách se dali používat celoročně. Největším problémem univezálních pneumatik je fakt, že tyto pneumatiky je možné využívat po celý rok tak není možné s nime jet na úseku označeném značkou zimní výbava.


Souhlasím

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.