blank

Alu kola Letní pneu Zimní pneu Alu bazar

sortiment

kontakty

informace a objednávky

Telefon telefon
+420 777 321 234
+420 608 369 222


e-mail telefon
info@autocentrumrk.cz

Akční nabídka

partneři

LED pásky jsou vhodným světelným doplňkem do moderních interiérů. Díky velkému výběru barev světla LED pásků si v našem internetovém obchodě určitě vyberete.

Hledáte vhodné místo na vaši každoroční dovolenou? Ubytování na Šumavě v našem Hotelu Lesní Dům, vám nabízí nádhernou dovolenou v bavorsku.

Lyžování Lipno, i tak se dá strávit zimní dovolena v našem Penzionu.
informace

Autocentrum RK>

Dělení pneu

Základní dělení pneumatik

Pneumatiky pro osobní vozidla

Osobní pneumatiky se rozdělují do dvou základních skupin zimní a letní pneumatiky. Podrobnější rozdělení pneumatik pro osobní automobily najdete zde. Další skupinu tvoří univerzální pneumatiky, které jsou spojením vlastností letních a zimních pneumatik. Tyto pneumatiky jsou takovým kompromisem, extrémní letní nebo zimní počasí pro ně není zrovna ideální. Tato skupina pneumatik je tedy orientovaná spíše pro nenáročné řidiče. Z konstrukčního hlediska je většina dnešních pneumatik radiální, tento druh pneumatiky vznikl už v minulém století. Další skupinu tvoří diagonální pneumatiky, které se už v dnešní době nevyrábí. Další dvě skupiny tvoří standardní pneumatiky a nízkoprofilové pneumatiky s profilem 30 - 55 procent, standardní pneumatiky pak 60 - 80 procent. Pneumatiky lze také dělit podle dezénu a to na směrové a asymetrické pneumatiky. Vedle toho existují pneumatiky, které se dělí na "černé" a "zelené" tyto pneumatiky se od sebe odlišují valivými vlastnostmi. "Zelené" pneumatiky mají nižší spotřebu paliva.

Pneu na osobní automobil

Pneumatiky pro nákladní vozidla

Pro nákladní vozidla platí podobné požadavky na pneumatik stejně jako na osobní vozidla. Je třeba hlídat si hlouku dezénu, tlak v pneumatikách a správně obutý typ pneumatik. Hlavní charakteristickou vlastností je vysoká odolnost a mnohem vyšší nosnost než u klasických pneumatik. Další charakteristikou je optimalizace výdrže pneumatik. Pneumatiky pro nákladní vozidla se rozdělují stejně jako pro osobní automobily. Základním dělením je na letní, zimní a univerzální pneumatiky. Další rozdělení je na radiální a diagonální, které se používají především na težké těžební stroje.

Pneumatika pro nákladní vozy

Offroadové pneumatiky

Speciální penumatiky vyráběné predevším pro využití na SUV a terénní vozidla. Jejich hlavní předností je vysoká odolnost, proto jsou maximálně vhodné pro provoz ve velmi obtížném a nepřístupném terénu. Kromě použití těchto pneumatik na SUV se používají i na vozidla, které mají náhon na všechny čtyři kola. Offroadové pneumatiky se rozdělují jako všechny ostatní na letní a zimní pneumatiky. Letní offroad pneumatiky bez problému zvládají velmi obtížný terén, jako je například sypký terén, bahnitý terén. Zimní offroad pneumatiky zase vynikají v jízdě po zasněženém či skalnatém povrchu.

Ofroadové pneumatiky