blank

Alu kola Letní pneu Zimní pneu Alu bazar

sortiment

kontakty

informace a objednávky

Telefon telefon
+420 777 321 234
+420 608 369 222


e-mail telefon
info@autocentrumrk.cz

Akční nabídka

partneři

Ušetřete na svícení až 90% nákladů za elektrickou eneregii. Podívejte se na náš internetový obchod. Jsme specialisti na LED světelné zdroje. Prodáváme kvalitní LED žárovky za rozumné ceny.

Ubytování Šumava je krásná dovolená, navíc za rozumné ceny. Navštivte nás!

Dovolená v podobě Lyžování Lipno je ta nejlepší volba. V kombinaci s naším Penzionem je to to nejlepší co můžete udělat.
informace

Autocentrum RK>

Huštění pneumatik

Nafukování pneumatik

Huštění pneumatik Správné nahuštění pneumatiky se zvyšuje bezpečnost a prodlužuje se délka životnosti pneumatiky. Tlak v pneumatikách má bezprostřední vliv na brzdnou dráhu a ovladatelnost vozidla. Správný tlak v pneumatikách může snížit i spotřebu paliva. Pneumatiky na jedné nápravě musí být vždy stejný tlak. Tlak v pneumatikách se mění vždy za studena aby nebyly pneumatiky zahřáté, teplem se mění tlak v pneumatice. Ubytek tlaku je pro pneumatiku mnohem více škodlivé než přehuštěná pneumatika. Při ztrátě tlaku o 10% už dochází k značně rychlejšímu opotřebení a snižuje se i životnost pneumatiky. Jestliže tlak v pneumatikách je nižší o 30% životnost pneumatiky se snižuje na polovinu a vozidlo je hůře ovladatelné.

Údaje jak spráně nahuvstit pneumatiky jsou uvedeny v tabulce, kterou najdete v manuálu vozidla. Tato tabulka je někdy nalepená na dvířkách palivové nádrže nebo na sloupku dveří u řidiče nebo spolujezdce. Nákladní vozidla nebo těžká technika musí mít tuto tabulku umístěnou na blatníku, nebo na jiném čitelném místě na boku vozidla u pneumatiky.

Správné huštění pneumatik

Kontrola tlaku pneumatik by se měla provádět minimálně jednou do měsicí a před každou delší jízdou a to i v četně rezervní pneumatiky. Před každou jízdou bychom měli alespoň odhadem zkontrolovat správné nahuštění pneumatik.