blank

Alu kola Letní pneu Zimní pneu Alu bazar

sortiment

kontakty

informace a objednávky

Telefon telefon
+420 777 321 234
+420 608 369 222


e-mail telefon
info@autocentrumrk.cz

Akční nabídka

partneři

Nebaví Vás neustále vyměnovat prasklé bodovky v koupelně či kuchyni?? Naše LED bodovky, Vám ušetří až 90% nákladů na energii a přitom vydrží až 30 krát déle.

Co takhle dovolená v Německu za české ceny? ubytování Šumava je to pravé co hledáte.

Lyžování Lipno, i tak se dá strávit zimní dovolena v našem Penzionu.
informace

Autocentrum RK>

Huštění pneumatik

Nafukování pneumatik

Huštění pneumatik Správné nahuštění pneumatiky se zvyšuje bezpečnost a prodlužuje se délka životnosti pneumatiky. Tlak v pneumatikách má bezprostřední vliv na brzdnou dráhu a ovladatelnost vozidla. Správný tlak v pneumatikách může snížit i spotřebu paliva. Pneumatiky na jedné nápravě musí být vždy stejný tlak. Tlak v pneumatikách se mění vždy za studena aby nebyly pneumatiky zahřáté, teplem se mění tlak v pneumatice. Ubytek tlaku je pro pneumatiku mnohem více škodlivé než přehuštěná pneumatika. Při ztrátě tlaku o 10% už dochází k značně rychlejšímu opotřebení a snižuje se i životnost pneumatiky. Jestliže tlak v pneumatikách je nižší o 30% životnost pneumatiky se snižuje na polovinu a vozidlo je hůře ovladatelné.

Údaje jak spráně nahuvstit pneumatiky jsou uvedeny v tabulce, kterou najdete v manuálu vozidla. Tato tabulka je někdy nalepená na dvířkách palivové nádrže nebo na sloupku dveří u řidiče nebo spolujezdce. Nákladní vozidla nebo těžká technika musí mít tuto tabulku umístěnou na blatníku, nebo na jiném čitelném místě na boku vozidla u pneumatiky.

Správné huštění pneumatik

Kontrola tlaku pneumatik by se měla provádět minimálně jednou do měsicí a před každou delší jízdou a to i v četně rezervní pneumatiky. Před každou jízdou bychom měli alespoň odhadem zkontrolovat správné nahuštění pneumatik.