blank

Alu kola Letní pneu Zimní pneu Alu bazar

sortiment

kontakty

informace a objednávky

Telefon telefon
+420 777 321 234
+420 608 369 222


e-mail telefon
info@autocentrumrk.cz

Akční nabídka

partneři

LED pásky jsou vhodným světelným doplňkem do moderních interiérů. Díky velkému výběru barev světla LED pásků si v našem internetovém obchodě určitě vyberete.

Co takhle dovolená v Německu za české ceny? ubytování Šumava je to pravé co hledáte.

Hledáte vhodné místo na vaši každoroční dovolenou? Ubytování na Lipně v našem Penzion RAK, vám nabízí nádhernou dovolenou na Lipně.
informace

Autocentrum RK>

Dojezdové pneu

Dojezdové pneumatiky

Vyrobci pneumatik dnes vybavují pneumatiky systémem nouzového dojetí. Principem tohoto systému je spočívá ve vyztuření bočnice pneumatiky, aby při defektu nedošlo k deformaci pláště. Tyto pneumatiky se nazývají run-flatové pneumatiky. Tyto pneumatiky zaručují dojezd po defekt nebo při nizkým tlaku v pneumatikách dojez při snížení rychlosti na 80 km/h až 160km. Pro pužití dojezdových pneumatik je nezbytné mít vozidlo vybaveno kontrolou tlaku v pneumatikách.

Asi jako všechny věci tak i dojezdové pneumatiky mají svoje pro i proti. Největší výhodou tohoto systém je že je možné dojet i při defektu. Samozřejmostí je optimální rychlost která by neměla překročit 80km/h. Při dodržení rychlosti při defektu se nezmění ani jízdní vlastnosti pneumatiky. Dojezdovou pneumatiku lze použít na jakýkoli dostupný ráfek. Nevýhodou je že dojezdové pneumatiky je možné použít pouze na vozidla vybavené signalizací poklesu tlaku v pneumatice. Další nevýhodou je to, že tyto pneumatiky není možné opravit navíc je to při bočním proražení výrobci dokonce zakázáno.

Označení dojezdových pneumatik

  • Michelin – ZP
  • Pirelli – RFT
  • Bridgestone – RFT
  • Continental – SSR, CSR
  • Goodyear – ROF
  • Dunlop – DSST
Runflatová pneumatika