blank

Alu kola Letní pneu Zimní pneu Alu bazar

sortiment

kontakty

informace a objednávky

Telefon telefon
+420 777 321 234
+420 608 369 222


e-mail telefon
info@autocentrumrk.cz

Akční nabídka

partneři

Pokud sháníte kvalitní LED žárovky, LED bodovky, LED pásky nebo LED zářivky, doporučujeme specializovaný internetový obchod s LED světelnými zdroji www.ledkovezarovky.eu.

Ubytování Šumava, i tak se dá strávit letní nebo zimní dovolena v našem Hotelu.

Hledáte vhodné místo na vaši každoroční dovolenou? Ubytování na Lipně v našem Penzion RAK, vám nabízí nádhernou dovolenou na Lipně.
informace

Autocentrum RK>

Aquaplaning

Aquaplaning

Aquaplaning Aquaplaning je výraz, který vzniká při vysoké rychlosti na mokré vozovce. Tento jev vzniká vzniká, tím že při vyšší rychlosti dezén pneumatik špatně odvádí vodu z podpneumatik a tím se zhoršuje přilnavost pneumatiky s vozovkou, vozidlo tak zvaně plave a stává se tak hůře ovladatelné. Aquaplaningu je možné zabránit správně zvolenými pneumatiky se správnou hloubkou dezénu. Drážky dezénu mají za úkol sebrat vodu z podpneumatiky a odvest jí za sebe z podpneumatik, čím větší je hloubka dezénu tím lepší odvod vody z podpneumatik. Při zvyšování rychlosti nebo při zvyšování hladiny vodního sloupce se nestačí voda patřičně odvést a tím se tvoří vodní klín. Minimální hloubka drážek dezénu je stanovená na 1,6 mm ale výrobci pneumatik doporučují 4 mm.

Aquaplaning při jízdě