blank

Alu kola Letní pneu Zimní pneu Alu bazar

sortiment

kontakty

informace a objednávky

Telefon telefon
+420 777 321 234
+420 608 369 222


e-mail telefon
info@autocentrumrk.cz

Akční nabídka

partneři

Specializovaný internetový obchod na LED žárovky, použijte naši online kalkulačku úspor a spočítejte si kolik přechodem na LED žárovky ušetříte.

Co takhle dovolená v Německu za české ceny? ubytování Šumava je to pravé co hledáte.

Hledáte vhodné místo na vaši každoroční dovolenou? Ubytování na Lipně v našem Penzion RAK, vám nabízí nádhernou dovolenou na Lipně.
informace

Autocentrum RK>

Aquaplaning

Aquaplaning

Aquaplaning Aquaplaning je výraz, který vzniká při vysoké rychlosti na mokré vozovce. Tento jev vzniká vzniká, tím že při vyšší rychlosti dezén pneumatik špatně odvádí vodu z podpneumatik a tím se zhoršuje přilnavost pneumatiky s vozovkou, vozidlo tak zvaně plave a stává se tak hůře ovladatelné. Aquaplaningu je možné zabránit správně zvolenými pneumatiky se správnou hloubkou dezénu. Drážky dezénu mají za úkol sebrat vodu z podpneumatiky a odvest jí za sebe z podpneumatik, čím větší je hloubka dezénu tím lepší odvod vody z podpneumatik. Při zvyšování rychlosti nebo při zvyšování hladiny vodního sloupce se nestačí voda patřičně odvést a tím se tvoří vodní klín. Minimální hloubka drážek dezénu je stanovená na 1,6 mm ale výrobci pneumatik doporučují 4 mm.

Aquaplaning při jízdě