blank

Alu kola Letní pneu Zimní pneu Alu bazar

sortiment

kontakty

informace a objednávky

Telefon telefon
+420 777 321 234
+420 608 369 222


e-mail telefon
info@autocentrumrk.cz

Akční nabídka

partneři

Ušetřete na svícení až 90% nákladů za elektrickou eneregii. Podívejte se na náš internetový obchod. Jsme specialisti na LED světelné zdroje. Prodáváme kvalitní LED žárovky za rozumné ceny.

Ubytování Šumava je krásná dovolená, navíc za rozumné ceny. Navštivte nás!

Dovolená v podobě Lyžování Lipno je ta nejlepší volba. V kombinaci s naším Penzionem je to to nejlepší co můžete udělat.
informace

Autocentrum RK>

Aquaplaning

Aquaplaning

Aquaplaning Aquaplaning je výraz, který vzniká při vysoké rychlosti na mokré vozovce. Tento jev vzniká vzniká, tím že při vyšší rychlosti dezén pneumatik špatně odvádí vodu z podpneumatik a tím se zhoršuje přilnavost pneumatiky s vozovkou, vozidlo tak zvaně plave a stává se tak hůře ovladatelné. Aquaplaningu je možné zabránit správně zvolenými pneumatiky se správnou hloubkou dezénu. Drážky dezénu mají za úkol sebrat vodu z podpneumatiky a odvest jí za sebe z podpneumatik, čím větší je hloubka dezénu tím lepší odvod vody z podpneumatik. Při zvyšování rychlosti nebo při zvyšování hladiny vodního sloupce se nestačí voda patřičně odvést a tím se tvoří vodní klín. Minimální hloubka drážek dezénu je stanovená na 1,6 mm ale výrobci pneumatik doporučují 4 mm.

Aquaplaning při jízdě